14 października 2025 r. w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Edukacji Narodowej połączone z uroczystością pasowania na ucznia.To jedno z najmilszych świąt, gdy nauczyciel może usłyszeć podziękowania za swój trud i pracę.Grono pedagogiczne usłyszało również wiele ciepłych słów ze strony pani Agnieszki Senskiej- Szali - dyrektora SP w Kozielcu, a także zaproszonych gości: pani Karoliny Goliszewskiej Radnej Rady Gminy Dobrcz, pani Zofii Strzelczyk Przewodniczącej Rady Rodziców oraz pani Haliny Szali w imieniu żon myśliwych Koła Łowieckiego Hubertus.
Jednak głównymi bohaterami tego dnia byli pierwszoklasiści, którzy oficjalnie zostali przyjęci do grona uczniów naszej szkoły. Podczas uroczystości dzieci pokazały, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie na sztandar szkoły. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.
